ArrowMobileBack
← zpět na všechny články

„Zohledňujeme, jak dnes chtějí moderní lidé bydlet“ říká majitel Slezkomoravské developerské | Rozhovor

Investiční příležitost do společnosti Slezskomoravská developerská s.r.o. je co do objemu tou největší investicí, kterou jsme kdy na finGOODu uvedli. Projekt je zajímavý nejen parametry úvěru (investoři si odnesou souhrnné zhodnocení 2,4 mil. Kč díky 6% zhodnocení p.a. na 24 měsíců), ale také svým zaměření.

V rámci projektu vzniknou moderní rodinné, řadové a bytové domy, které zohleďnují to, jak chtějí lidé dnes bydlet.
Vyzpovídali jsme majitele společnosti Slezskomoravská developerská s.r.o. a vy si tak můžete přečíst podrobnosti o tomto krásném developerském projektu, který spojuje cenově dostupné bydlení v blízkosti přírody s rozumnou vzdáleností od měst.

Vít Endler, CEO finGOOD: Vaším stěžejním podnikatelským oborem je potravinářství, ale zároveň se intenzivně věnujete i developmentu. Jaké důvody vás vedly k tomu, že jste se pustil i do podnikání typu „kámen a cihla“?

Marek Skubida, Slezskomoravská developerská s.r.o.: Mé společnosti působí v oblasti potravinářského velkoobchodu a dlouhodobě dosahují obratu kolem 50 mil. Kč bez DPH. V rámci tohoto oboru ale nebyla možnost pronikat na další trhy. Proto jsem prostředky z této podnikatelské činnosti průběžně alokoval do nákupu pozemků. 

Na konci roku 2018 dostala moje společnost M&M ST s.r.o. lukrativní nabídku na expanzi od hlavního dodavatele, výrobní společnost DEVRO s.r.o.
To si vyžádalo vyšší kapitálovou investici, a proto některé developerské aktivity šly dočasně takzvaně na vedlejší kolej. Nyní se k nim vracíme. 

Podnikání “kámen a cihla” je součástí dlouhodobého plánu, pro který jsou v současné době i velmi dobré tržní podmínky.

VE: Slezskomoravská developerská s.r.o. (dále i SMD) je vaší společností určenou právě pro realizaci developerských projektů. Jakými aktuálními projekty společnost žije?

MS: Momentálně se plně soustředíme na pokrok a dokončení projektu, do kterého mohou v těchto dnech investovat investoři vaší platformy. A to z důvodu, aby byl lehce pochopitelný a finančně průhledný jak pro banky, tak pro potenciální investory.

Výčet dalších našich developerských projektů v různých fázích je poměrně široký, takže jen naznačím: vlastníme pozemky se stavebním povolením na 65 garáží a 12 parkovacích stání v Havířově. Ziskově jsme prodali rozpracovaný projekt v Ostravě – Martinově na stavbu podlažního objektu se 45 byty a 400m2 kancelářských prostor. V neposlední řadě v několika lokalitách v okolí Ostravy a Frýdku-Místku plánujeme výstavbu rodinných a řadových domů na již zakoupených pozemcích….

VE: Řekněte nám víc o aktuálním projektu Slezskomoravské developerské s.r.o, do kterého mohou investoři nyní investovat prostřednictvím finGOODu. Podle fotografií a vizualizací se jedná o velmi moderní rezidenční projekt plný zeleně…

MS: Ano, skutečně jde o projekt plný zeleně, především pro jeho výjimečnou polohu v blízkosti lesoparku Orlová a letního kina v Orlové, kde jsou pozemky určené pro výstavbu obklopeny blízkou přírodou. I nová zástavba nízkopodlažních bytových domů bude ihned osazená stromy a keři.

VE: Můžete nám více přiblížit lokalitu, na které vznikne projekt SMD?

MS: Jde o zajímavou lokalitu z pohledu obslužnosti i občanské vybavenosti (škola, školka, MěÚ, sportovní areál v dochozí vzdálenosti).
Celý projekt zohledňuje to, jak dnes chtějí lidé bydlet – moderně, v blízkosti přírody, ale i v rozumné dojezdové vzdálenosti měst.   

VE: Dnes má mnoho projektů krásné vizualizace domů, ale často je u nových “sídlišť” problém s návaznou infrastrukturou a komunikacemi. Mysleli jste v rámci projektu i na to?
MS: Ano, i to jsme zohlednili. Součástí projektu je dostatečné množství parkovacích ploch včetně garáží, dle dispozic a požadavků stavebního úřadu v Orlové. Oblast je také plně obsluhována MHD.

VE: Pro koho je tento rezidenční projekt určen? Jedná se o mladé rodiny, starší páry? Nebo zde budou malometrážní byty a tzv. startovací bydlení? 

MS: Projekt je koncipován pro všechny věkové skupiny a nabízíme možnost výběru rodinných, řadových nebo nízkopodlažních bytových domů. Pokryjeme téměř všechny běžné dispozice bytů, od 1+kk, 2+kk až po 5+1 včetně zmíněných parkovacích ploch.

VE: V současné době se stává trendem nájemní bydlení a vznikají developerské projekty přímo pro nájem určené. Neuvažujete, že třeba část projektu bude určena k pronájmu? 

MS: Ano, rozprodáme dostatečné množství bytů, abychom pokryli finanční vypořádání s financujícími subjekty. Pak uvažujeme o tom, že část vystavěných objektů si ponecháme k pronájmu.

VE: Kdy si mohou první klienti zakoupit nemovitost ve vašem projektu? Můžete naznačit časový plán, kdy se dostanou první byty/domy do prodeje?

MS: První domy budou v nabídce již počátkem roku 2022 s tím, že možnost k nastěhování do finálně dokončených a vybavených domů či bytů bude umožněna koncem roku 2023.

VE: Můžete nám už prozradit cenu za m2, za jakou se nemovitosti objeví v nabídce?

MS: Ceny se budou odvíjet od vybavenosti a výše nadstandardu, předběžně řekněme  v rozsahu 40 až 55 tisíc Kč za m². 

VE: První investiční kolo probíhá nyní na finGOODu, následovat bude další fáze financování formou bankovního úvěru. Chystáte další zajímavé projekty, které bychom mohli v brzké době nabídnout investorům naší platformy? 

MS: Tomu se rozhodně nebráním a je velmi pravděpodobné, že v rámci rozvoje některého z výše uvedených projektů opět oslovíme investory prostřednictvím finGOODu.

VE: Děkuji a přeji mnoho úspěchů! 

MS: Díky, i vám!

Investovat do Slezskomoravská developerská